« De Moren in SpanjeOntbijt (desayuno) »

Menu del Dia

04-03-09

Permalink 23:33:39, Categoriën: Voorbereiding

In de meeste bars of een restaurant kan een dagmenu worden verkregen. Dit kan ’s middags zo tot ca. 14:30 uur en ’s avonds vanaf 21:00 uur en soms nog later.
Dit zijn eenvoudige 3 gangenmenu’s. Een voorgerecht naar keuze. Meestal Ensalada mixta (gemengde salade met tomaten, olijven en tonijn), Lentegas (linzensoep), Andere soepen, worst en ham plankjes, soms koude soep, of macaroni. Hierna het hoofdgerecht vaak keuze uit verschillende vleesgerechten, vis of kip met wat patat en soms pasta. De ‘postre’ (dessert) is meestal eenvoudig; een bekertje yoghurt, een ijsje, flan (pudding) of fruit. Bij dit alles wordt altijd brood geserveerd en wijn hoort standaard bij het menu. De kosten voor dit alles liggen tussen de 7 en 10 Euro per menu. Hier geldt; in het binnenland goedkoop en vaak goed, in de steden aanmerkelijk duurder. Op de route heeft men soms een ‘Menu Peregrino’. Dit menu bevat extra calorieën zoals een Pelgrim na een dag sjouwen met rugzak nodig heeft. Op de Camino Francès overal te krijgen, op de Via de la Plata echter een zeldzaamheid. Spanjaarden eten op een, voor Noord-Europeanen, laat tijdstip.
Het avondmaal is later dan wij gewend zijn. Dit is voor de pelgrims vaak lastig, omdat die op tijd willen eten omdat ze meestal weer vroeg willen vertrekken. De Spanjaarden trekken zich daar echter niets van aan. Echte Spaanse gerechten zijn: gazpacho (koude tomatensoep), tortilla de patatas (omelet met aardappelen), tapas (kleine hapjes) en natuurlijk paella (rijst met zeevruchten).

Mei 2012
Maa Din Woe Don Vrij Zat Zon
 << <   > >>
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Zoeken

powered by b2evolution free blog software